Reklamcı Feragatnamesi

Atlas VPN İncelemesi

-
Teklif Kullanılamıyor
Kararımız: Atlas VPN, söz konusu ücretsiz VPN hizmeti olduğunda, sınırsız bant genişliği ve güçlü güvenlik protokolleri ile muhtemelen karşınıza çıkacak en iyi tekliftir. Premium hizmet aboneliği ile yaşadığınız deneyimin daha da iyiye gitmesi hiç şaşırtıcı değil.
Private Internet Access Alın - Gizliliğinizi koruyun!
Dünyanın her yerindeki sunuculara sınırsız erişim. Süper hız. Linkimizi kullanarak en iyi fiyatı alın...
www.privateinternetaccess.com/özel-teklif

İnceleme Özeti

Atlas VPN daha sadece Ocak 2020’de piyasaya çıktı, ama şimdiden birçok VPN kullanıcısının dilinde. Gizliliğinize değer veren, sizi reklam bombardımanına tutmayan, veri kullanım sınırı olmayan ve askeri düzeyde şifreleme kullanan ücretsiz bir VPN hizmeti olarak tanıtılıyor. Kısacası, birçok diğer “ücretsiz” VPN markasının olmadığı bir şey olduğunu söylüyor ve açıkçası bu çok iç açıcı. Elbette optimize ve daha hızlı hizmetler isterseniz, Altas VPN aynı zamanda bir Premium sürüm de sunuyor.

Bu VPN sağlayıcısı, faaliyette olduğu bir senelik süre içerisinde 17 ülkeye yayılmış 570’ten fazla sunucu ile gerçek hızı da sunuyor. Bağlantılar hızlı, güvenilir, IPv6 protokolü ile güvenli ve DNS ve WebRTC sızıntılarına karşı koruma sağlıyor. Uygulamalar popüler internet hizmetleri ile çalışıyor ve Windows, macOS, Android, iOS destekliyor ve çok yakında Chrome destekliyor olacak.

Bu hizmetin sevdiğimiz bir diğer yanı ise kullanıcılardan oldukça kısıtlı veri topluyor olmaları. Aslında, ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, kayıt olmanıza dahi gerek yok! Buraya kadar kulağa iyi geliyor, ama şimdi bu hizmet hakkında daha fazlasını öğrenelim ve iddia ettikleri kadar iyiler mi görelim.

Gizlilik / Anonimlik

Atlas VPN, internet trafiğini güvende tutmak için AES-256 ve IPSec/IKEv2’den oluşan bir endüstri standardı kombinasyonunu kullanıyor. Bu da onu tam anlamıyla kırılmaz hale getiriyor, böylece bilgisayar korsanlarının bilgilerinizi ele geçirmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor. Peki Atlas VPN’in kendisi ne kadar verinizi tutuyor? Gizlilik Politikalarına göre:

“Biz kayıt tutmayan bir VPN'iz: gerçek IP adresinizi toplamıyoruz ve bu VPN bağlantısı üzerinden internette nerede gezindiğinizi, neyi görüntülediğinizi veya ne yaptığınızı tanımlayan herhangi bir bilgiyi saklamıyoruz. Topladığımız yegane bilgi, tüm kullanıcılarımıza harika bir hizmet sunmamızı sağlayan temel analiz amaçlıdır. Bu aynı zamanda, bir VPN bağlantısı kullanarak ne yaptığınız hakkında bilgi talep eden emniyet güçleri ve devlet kurumlarıyla paylaşacak hiçbir veriye sahip olmadığımız anlamına da geliyor.”

Evet, Altas VPN’in “15 Göz” sözleşmesi yetki alanında olduğu düşünülecek olursa bu insanın içine su serpiyor. Bu kayıt tutma politikası ile devlet veya emniyet güçlerine verebilecekleri hiçbir veriyi ellerinde tutmuyorlar. Ayrıca, Atlas VPN sizi bağlantı kesintileri halinde veri sızıntılarına karşı koruyan bir de Kill Switch’e sahip. Bir diğer kullanışlı özelliği ise, kötü niyetli veya potansiyel olarak zararlı bir siteyi açmak üzereyken sizi uyaran “SafeBrowse”. Bu yazının yazıldığı tarihte hem Kill Switch hem de SafeBrowse özelliklerinin sadece Android ve iOS uygulamalarında desteklendiğini belirtmekte fayda var.

Hız ve Güvenilirlik

Atlas VPN'in hızı ve güvenilirliğini test etmek için, birkaç hafta boyunca onu sadece video konferans ve indirme için değil, aynı zamanda online oyun oynamak ve internette gezinmek için de kullandık. Bir sunucuya bağlanmadan önce, genellikle ortalama 49 Mbps indirme hızına ve 7 Mbps yükleme hızına sahiptik. İndirme hızımız sabit kaldı ve ortalama 41 Mbps'de ve yükleme hızı 4 Mbps civarında olduğundan yerel bir sunucuya bağlandığımızda neredeyse hiç fark olmadı. ABD'deki bir sunucuya geçer geçmez hızların biraz düşmesi hiç de şaşırtıcı değildi (bu inceleme sırasında Avrupa'da bir yerdeydik). 49 Mbps başlangıç indirme hızından yaklaşık 37 Mbps'ye düştü ve yükleme hızı da 3 Mbps'ye düştü. Genel olarak, deneyimimiz çok tatmin edici oldu. Bununla birlikte, hız testlerinin bir Premium hesap ile yapıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Platformlar ve Cihazlar

Atlas VPN, cep telefonunuz, tabletleriniz, dizüstü bilgisayarlarınız ve masaüstü bilgisayarlarınız ile uyumludur ve Android, iOS, macOS ve Windows da dahil olmak üzere bir dizi platformu destekler. Günümüzde ise Atlas VPN, OSX istemciler üzerinde çalışmamaktadır.

Sunucu Konumları

Günümüzde Atlas VPN 17 ülkede toplam 573 sunuya sahiptir: Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD.

Müşteri Hizmetleri

Atlas VPN, HELP sekmesi içerisinde kapsamlı bir SSS bölümüne sahiptir. Makaleler iyi organize edilmemiş olsa da Arama çubuğu son derece yardımcı oldu. Eğer bu da işinize yaramazsa onlara istediğiniz zaman support@atlasvpn.com adresinden bir e-posta gönderebilirsiniz. Premium abonesiyseniz, giriş yapmanız yeterlidir, 7/24 özel müşteri desteğine erişiminiz olacak.

Fiyatlar

Önce ücretsiz ve ücretli abonelik arasındaki farkları tartışarak başlayalım. Ücretsiz sürüm temel olarak size sınırsız bant genişliği, veri şifreleme ve kapsüllemenin yanı sıra sadece şu 3 konuma sınırlı erişim sağlar: ABD, Japonya ve Avustralya. Diğer yandan, işte bir premium abonelik ile elde edeceğiniz özellikler:

• Dünya çapında 20’den fazla lokasyon ve 500’den fazla sunucu
• 7/24 özel müşteri desteği
• Sınırsız sayıda cihaz üzerinde aynı anda premium hizmet kullanımı
• SafeBrowse özelliği ve güvenlik kontrolü
• Daha yüksek hızlı performans ve sınırsız bant genişliği

Tüm bunlardan bahsettiğimize göre şimdi fiyatları konuşabiliriz. Bir VPN hizmeti için ortalama aylık ücretin yaklaşık 5 ABD doları olduğu düşünülürse, aylık ücretin 9,99$ olmasının tam olarak rekabetçi bir fiyat olduğu söylenemez. Bununla birlikte, aylık 2,49$'dan yıllık abone olursanız fiyat önemli ölçüde düşüyor ve 3 yıl boyunca peşin ödeme yaparsanız 1,39$/ay gibi daha da düşük bir ücret ödüyorsunuz. Tam olarak piyasanın en ucuzu olmasa da, Atlas VPN'in bir premium hesaba dahil cihaz sayısına bir sınır getirmediğini tekrar hatırlatalım. Yani, evdeki tüm cihazlarınızı kapsaması için ekstra bir abonelik satın almanıza gerek yok!
Private Internet Access Alın - Gizliliğinizi koruyun!
Dünyanın her yerindeki sunuculara sınırsız erişim. Süper hız. Linkimizi kullanarak en iyi fiyatı alın...
www.privateinternetaccess.com/özel-teklif
Atlas VPN hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için görüşlerinizi paylaşın.
Captcha
Atlas VPN Kullanıcı Yorumları
  • “Bir sorun yaşadığımda canlı müşteri temsilcisi hızla çözümünü buldu ve problem çözüldü.“
  • “Çok verimli, her şey çok kullanışlı, bilgilendirici ve yardımcı. Mükemmel hizmet“
Private Internet Access Alın - Gizliliğinizi koruyun!
Dünyanın her yerindeki sunuculara sınırsız erişim. Süper hız. Linkimizi kullanarak en iyi fiyatı alın...
www.privateinternetaccess.com/özel-teklif