Reklamcı Feragatnamesi

Private Internet Access İncelemesi

9,8
Genel Olarak En İyi
Kararımız: Günümüzün tartışmasız en güvenli VPN’i. İnsanları bu VPN hizmetini kullanmaya çeken şey, katı bir şekilde uyguladığı sıfır günlük kaydı tutma politikası ve internette tam gizliliği korumaya verdikleri büyük önemdir.
Private Internet Access Alın - Gizliliğinizi koruyun!
Dünyanın her yerindeki sunuculara sınırsız erişim. Süper hız. Linkimizi kullanarak en iyi fiyatı alın...
www.privateinternetaccess.com/özel-teklif

Benzersiz Avantajlar

• Katı günlük kaydı tutmama politikası
• 3.267’den fazla ağ geçidinden oluşan devasa ağ
• Aynı anda 10 cihazı destekler
• Kullanıcı dostu arayüz
• En fazla gizliliği sunan VPN hizmeti olarak tanınmaktadır

Şirket Bilgileri

2010’da Andrew Lee, Private Internet Access (PIA) tarafından kurulan bu yazılım şirketi, aynı isimle kişisel sanal özel ağ (VPN) hizmeti sunmaktadır. Günümüzde merkezleri Great Lakes, Midwest bölgesindedir ve şirket 50’den fazla kişiye istihdam sunmaktadır. Şirketin iki rakibi olan Cyberghost ve Zenmate’in ardındaki şirket Kape Technologies Kasım 2019’da PIA’yı satın aldı.

Sunucu Konumları

United StatesUnited KingdomCanadaAustraliaGermanyNew ZealandSwedenNetherlandsNorwayDenmarkFinlandSwitzerlandFranceBelgiumAustraliaCzech RepublicRussian FederationIrelandItalySpainHungaryBulgariaPolandUkraineTaiwanSingaporeJapanIsraelMexicoIndia

VPN Özellikleri

Private Internet Access sınırsız bant genişliği sunmakta ve reklamlar, kötü niyetli yazılımlar ve takip yazılımlarını engellemektedir. Bununla birlikte, insanları bu VPN hizmetini kullanmaya çeken şey, katı bir şekilde uyguladığı sıfır günlük kaydı tutma politikası ve internette tam gizliliği korumaya verdikleri büyük önemdir. Private Internet Access, “hiçbir trafiğin veya Sanal Özel Ağ (VPN) veya Proxy kullanımının kaydını tutmadığı veya toplamadığı” konusunda ısrarcıdır.

PIA, özel verilerin güvenliğini sağlamak ve bunları şifrelemek için askeri düzeyde şifreleme teknolojisi kullanarak ve endüstri standardı haline gelmiş OpenVPN protokolünü kullanarak kullanıcılarını korumaktadır. Bunlara ek olarak PIA, DNS sızıntısı ve IP sızıntısı koruması, MACE reklam engelleyici (iOS uygulamasında değil) ve son derece önemli olan kill switch özelliğini sunarak, VPN hizmeti arıza verse dahi gerçek IP adresinizin hiçbir zaman internette görülmemesini garanti etmektedir. Tüm bunların en iyi yanı mı? PIA’nın uygulama içi güvenlik özelliklerini ihtiyaç ve tercihlerinize göre kişiselleştirebilirsiniz!

Evinizde internete bağlı birden fazla cihaz bulunuyorsa, Private Internet Access’in tek bir hesap için 10 cihaza aynı anda bağlanma hakkı verdiğini duymak sizi sevindirecek. Çoğu VPN bu sayının sadece yarısını sunuyor. PIA aynı zamanda Windows, macOS, iOS, Android ve Linux da dahil olmak üzere tüm önemli platformlar için özel uygulamalar da sunuyor. Ayrıca, modeminizi yapılandırarak OpenVPN özelliği ile evinizin Wi-Fi bağlantısını güven altına alabilirsiniz. Dahası, PIA Chrome, Firefox ve Opera için tarayıcı eklentileri sunmaktadır ve 29 ülkede 3.267’den fazla sunucu ile makul bir ağ boyutuna sahiptir.

Platformlar ve Cihazlar

windowsmaclinuxandroidioschromefirefoxopera

Fiyatlar

Rakibi olan diğer VPN’ler ile karşılaştırıldığında Private Internet Access çok makul fiyatlar sunuyor. Bu yazının girildiği tarihte aydan aya ödemelerde ücret 64,99₺’du ve 6 aylık abonelikte bu rakam 39,99₺’ye düşüyordu. Paranızın en iyi karşılığını ise bir yıllık peşin ödemede aylık 19,99₺ ödeyerek alıyorsunuz. Burada sizi hayal kırıklığına uğratabilecek tek şey ücretsiz deneme olmaması olabilir. PIA bunun yerine 30 gün içinde para iade garantisi sunuyor. Diğer VPN hizmetlerinde sadece bir kez para iadesi talep etme hakkına sahipsiniz. Hepsi bu. PIA bundan çok daha cömert. Diyelim ki bir abonelik satın aldınız, bunu iptal ettiniz ve para iadesi aldınız. Üç ay sonra yine denemeye karar veriyorsunuz ve yine aboneliğinizi iptal ediyorsunuz. Hala garanti süresi içinde olduğunuz sürece iadenizi alabiliyorsunuz.

Kullanım Kolaylığı ve Performans

İlk bakışta, uygulamanın teknolojiden anlayan kişiler için tasarlandığını düşünebilirsiniz, ama aslında kullanımı çok kolay bir arayüze sahiptir. Kurulumu oldukça hızlı yapılıyor ve her şeyi bir çırpıda kurmayı başardık. Daha önce de belirttiğimiz üzere uygulamayı tercihlerinize göre kişiselleştirebilir ve 19 farklı dilde kullanabilirsiniz. Ve bir de unutkan bir kişiyseniz, uygulamayı aboneliğinizin bitimine kalan süreyi gösteren bir hatırlatma ile detaylı görünüm modunda da kullanabilirsiniz.

Bir diğer vurgulanması gereken nokta ise hız ve güvenilirlik, bu nedenle de çeşitli özel internet erişim noktalarına bağlanarak PIA’yı teste tabi tutmaya karar verdik. Bağlantı zamanını kaydettikten, sunucu konumu doğrulandıktan ve ping testleri yapıldıktan sonra aldığımız sonuçlardan etkilendik. Lokasyon testi sonuçları, her sunucunun iddia edilen konum ile eşleştiğini ortaya koydu. Bağlantı zamanına gelince, Private Internet Access çok ama çok iyi sonuçlar verdi. Diğer VPN’leri test ederken çoğunun ortalama hızları 150-200Mbps aralığındaydı, ama PIA ortalama 314Mbps hızı ve en yüksek bağlantı hızı 452 Mbps ölçümüyle bizi şaşkına çevirdi. Bu VPN’i açtığınız zaman hız kaybı %4 ile fark edilir bir düzeyde dahi değil.

Müşteri Desteği

PIA’nın müşteri destek sayfası oldukça anlaşılır ve aradığınızı kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Bol bol kaynak içeren bir Bilgi Merkezi ve uygulaması kolay kurulum kılavuzları ve sorun giderme adımları içeren bir Kılavuzlar sekmesi bulunuyor. Private Internet Access aynı zamanda Pazartesi - Cuma günleri 09:00 - 18:00 (MST) arasında 7/24 İngilizce destek de sunuyor. Onlara e-posta ile de ulaşabilirsiniz ve genellikle oldukça hızlı yanıt veriyorlar.

Özetle

Private Internet Access, tonlarca gelişmiş özelliğe, kullanıcı dostu arayüze ve aynı anda 10 cihaz bağlantısına sahip güçlü bir VPN hizmeti sunuyor. Makul bir fiyat ve etkileyici performans ile neredeyse tüm platformlar üzerinde çalışıyor. Eğer bir şeyden şikayet edecek olsaydı o da ücretsiz deneme olmaması olurdu. Bununla birlikte, 30 gün içinde para iade garantisi sundukları için fikrinizi değiştirirseniz paranızı geri alabilirsiniz.
Private Internet Access Alın - Gizliliğinizi koruyun!
Dünyanın her yerindeki sunuculara sınırsız erişim. Süper hız. Linkimizi kullanarak en iyi fiyatı alın...
www.privateinternetaccess.com/özel-teklif
Private Internet Access hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için görüşlerinizi paylaşın.
Captcha
Private Internet Access Kullanıcı Yorumları
  • “Kurulumu ve kullanımı kolay, hızı etkilemiyor. Önerilir“
  • “Bir VPN’e ihtiyacım vardı. Biraz araştırdıktan ve tanıdıklara sorup soruşturduktan sonra PIA’da karar kıldım. İhtiyaçlarımızı çok iyi karşılıyor. Hiçbir şikayetim yok ve bence maliyeti de çok makul.“
Private Internet Access Alın - Gizliliğinizi koruyun!
Dünyanın her yerindeki sunuculara sınırsız erişim. Süper hız. Linkimizi kullanarak en iyi fiyatı alın...
www.privateinternetaccess.com/özel-teklif